Uvedenie knihy Necpaly (ne)zabudnuté do života

Vyvrcholením oficálnej časti prvého dňa osláv 660. výročia bolo uvedenie do života najnovšej publikácie o Necpaloch pod názvom Necpaly (ne)zabudnuté. Už sám názov napovedá o snahe nezabudnúť pôvod a život v našej mestskej časti, kedysi samostatnej obce Nepcaly nad Nitrou. Kniha je voľným pokračovaním prvej publikácie Pamätnica obce Necpaly nad Nitrou, ktorú v roku 2008 zostavili necpalskí seniori. Zostaveniu knihy predchádzalo mnoho stretnutí, kontaktov, listov a návštev, počas ktorých autorka Kvetoslava Ďurčová zhromažďovala materiály, ktoré neskôr spracovala do ucelenej publikácie.


Kliknutím na fotografie otvoríte ich väčšie náhľady:

Významnou kapitolou v živote Necpalanov bol Spolok starých mládencov. Práve na ten si pri príprave knihy zaspomínali niektorí z nich a pravdupovediac, boli veľmi potešení, že aj táto ich organizácia, ktorá bola skôr vecou recesie, dostane v pripravovanej knihe svoje miesto.

V závere oficiálnej časti osláv 1. mája 2015 prišlo na rad slávnostné uvedenie knihy do života, ku ktorému bola prizvaná aj pani primátorka Prievidze Katarína Macháčková a kapelník Necpalanky Peter Petráš. Po uvedení aktu moderátorom - richtárom Rasťom Petrášom zaznela báseň autorky knihy v podaní Renatky Petrášovej, pri ktorej zvlhlo oko nejedného Necpalana.

K slávnostnému aktu uvedenia prišiel na pomoc aj maskot FanNecpaly - kohútik Mojmír. V príhovore autorky zazneli dôvody, prečo práve kohút a prečo práve Mojmír. Krstilo - totiž správne slovensky - uvádzalo sa do života - práve kohútím perím.

Pani primátorka s potešením prijala správu o vydaní novej publikácie a rovnako rada prijala aj úlohu uvedenia knihy do života.

Na záver autorka knihy Kvetoslava Ďurčová popriala publikácii veľa spokojných čitateľov a poďakovala všetkým prítomným za účasť a vytvorenie dôstojnej a veľmi príjemnej atmosféry na celej oficiálnej časti osláv 660. výročia. Zároveň ich pozvala k ďalšiemu programu, ktorý nasledoval vzápätí po ukončení programu na hlavnom pódiu.

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist