Kronika

V našej internetovej Kronike nájdete všetky udalosti, ktoré boli presunuté z rubriky Udalosti a už nie sú v danom čase aktuálne. Z historického ponímania však vieme, že všetko, čo bude pripomínať minulosť nám bude časom vzácne a tak bude stačiť len klik do Kroniky a spomienky ožijú...

Kliknutím na rok alebo fotografiu sa vám otvoria udalosti daného roka

Rok 2017

Mikuláš 2017

V roku 2017 sa konali už tradičné akcie, z ktorých prevažovali hlavne tie veselé. Fašiangy, na ktorých pribudli nové, doma vyrobené masky, varili sme šúľance a hrali nevšedný futbal, "vyrobli" sme nové ihrisko na starej ceste, no novinkou bol Deň dobrých susedov. Videli sme dve výstavy z produkcie Denného centra Necpaly a zlatým klincom bol príchod Mikuláša v novom prevedení... Taký bol rok 2017. Kliknutím na fotografiu vľavo otvoríte galériu jednotlivých udalostí a uvidíte, že tu bolo fakt veselo.


Rok 2016

Rok 2016 je už minulosťou... Zažili sme v ňom veľa veselého a medzi tie TOP udalosti iste patrí znovuobnovenie fašiangového sprievodu po dedine, no rovnako dobre obyvatelia prijali aj súťaž vo varení šúľancov a turnaj v bezkonaktnom futbale. K tradičným podujatiam patrí vynášanie Moreny, jarná a jesenná výstava i privítanie Mikuláša. Na týchto podujatiach má veľký podiel aj Denné centrum a spevácka skupina Dúbrava.


Rok 2015

Rok 2015 bol výnimočný pre všetkých obyvateľov Necpál, ich súčasníkov i pamätníkov, pretože skupine nadšencov sa podarilo zorganizovať veľkolepé oslavy 660. výročia prvej písomnej zmienky o Necpaloch. Polročná príprava naozaj stála za to a o tomto podujatí sa ešte dlho rozprávalo (ak sa nerozpráva doteraz :))
(príspevky z jednotlivých podujatí k výročiu nájdete v samostatnej rubrike v hlavnom menu stránky)


Rok 2014

Okrem už tradičných podujatí počas roka akými sú výstavy, Morena, stretnutie detí a seniorov, boli aj nejaké výnimočné. Napríklad naša kaplnka sa dočkala ďalšej obnovy - výmeny strechy i novej fasády, dôchodkyne si na námestí zatancovali čardáš, ale usporiadali aj unikátnu výstavu v RKC v Prievidzi - Dávny závan minulosti.


Rok 2013

Nie každý rok je bohatý na udalosti, alebo aspoň na dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní všetko zaznamenať svojim objektívom a podeliť sa o tieto informácie s ostatnými. Preto v tomto roku ponúkame len niekoľko významnejších a hlavne zábavnejších podujatí.


Rok 2012

Tradičné podujatia sa tešia obľube už preto, že sú očakávané a opakujú sa vždy raz za rok. Niektoré sú zas zaujímavé tým, že sa udejú raz za čas a práve medzi také patril Deň zeme, tancovanie kalamajky na námestí, návšteva v nemocnici "z ničoho nič", výstava akademických maliarov bratov Petrášovcov alebo výstup na Rysy bratov Šturcelovcov. Na svoje jubileum nezabudne ani tohtoročná richtárka, kedy jej priatelia pripravili scénku z pôrodnice (jej pracoviska).


Rok 2011

Možno práve preto, že človek má vraj myslieť pozitívne, snažíme sa zverejňovať udalosti, ktoré takúto energiu zo seba vyžarujú. Väčšinou sú to tradičné udalosti spojené so zábavami, plesmi, rozlúčka so zimou, hody, neodmysliteľný rodinný výlet, ktorý zaznamenal okrúhle výročie. Úžasné bolo varenie halušiek v Kostolnej Vsi, kde necpalské družstvo získalo I. cenu!
Medzi smutnejšie udalosti tohto roka patrili rozlúčky s našimi spoluoobčanmi, ktorých sme v tomto roku na poslednej ceste vyprevadili takmer dvadsať. Medzi nimi aj najstaršiu občianku pani Rozáliu Petrášovú, ktorá zomrela vo veku nedožitých 102 rokov.Rok 2010

Ako takmer každý rok, aj tento bol poznačený väčšinou veselými udalosťami. Vždy to tradične začína Ples Necpalanov a cez plesovú a fašiangovú sezónu sa prenesieme až k hodom. Tento rok ich ozdobil nový oltár z dielne Pavla Bátoru a Necpalanka ich oživila hodovou zábavou. August sa vryje do pamati mnohých obyvateľov nebývalými záplavami nielen v Necpaloch, ale hlavne v Prievidzi.


Rok 2009

Každý rok si nesie so sebou niekoľko výnimočných udalostí, pre ktoré si potom naň dobre pamätáme. Vždy je lepšie, keď sú to tie veselé, medzi ktoré patrila oslava 100-ých narodenín pani Rozálie Petrášovej, či nebývalý počet svadieb mladých párov, kde aspoň jeden má pôvod v Necpaloch.


Rok 2008

Podobne, ako rok 1972, kedy začali rásť múry nášho kultúrneho domu, sa do našej pamäti vryje aj rok 2008, kedy sa vo veľkom jeho priestory rekonštruovali. Nikto neveril že bude na to stačiť pár mesiacov, ale v decembri už vynovený kulturák privítal prvých návštevníkov. Udalosťou roka bolo tiež vydanie útlej knižky o histórii dediny Pamätnica obce Necpaly nad Nitrou. Záslužná práca zanietených ľudí získala mnoho priaznivých ohlasov.


Rok 2007

Aj keď bola naša webová stránka spustená v roku 2008, siahame do archívov Necpál a skúsime priblížiť jej návštevníkom aj udalosti spred jej vzniku. Tak, ako sa postupne dopĺňajú fotografie z dávnejšej histórie, budeme sa snažiť priblížiť aj udalosti rokov nie tak dávnych. Ak máte vo svojich rodinných archívoch zábery, ktoré stoja za zverejnenie, ozvite sa, radi ich ukážem prostredníctvom nášho webu aj ostatným.


Krst stránky
Zrod stránky www.necpalypd.sk
1. august 2008

Prenatálny vek dieťaťa trvá deväť mesiacov. Necpalská stránka bola v našich mysliach asi pol roka a oznámenie o tejto úvahe sa všade stretávalo s pozitívnymi ohlasmi.

viac...
© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist