Zrod stránky www.necpalypd.sk - 2008

Všetko, čo je nové, mladé, muselo tak trochu existovať už predtým, ako vzniklo. Niekto to musel veľmi chcieť a ono to vlastne začalo existovať už pred svojim narodením. Nie je to tak len s nami, ľudmi, ale takmer so všetkým živým, a čuduj sa svete, i neživým.


Prenatálny vek dieťaťa trvá deväť mesiacov. Necpalská stránka bola v našich mysliach asi pol roka a oznámenie o tejto úvahe sa všade stretávalo s pozitívnymi ohlasmi. Vedeli sme dopredu, že to bude dievčina na svet súca, ale bude tiež potrebovať nejaké finančné zabezpečenie. Pani richtárka Anička sa nebojácne pustila do sľubovania niečoho, čo bolo ešte veľmi abstraktné a do obecného mešca vyberala, kde sa dalo. Na dvore, v krčme, pri plote, na plese i na výlete, nikde nezaháľala a korunku ku korunke ukladala. A keď sa už "sponzori" pýtať začali, na čo tie peniažky do mešca vkladali, začala Anička dobiedzať, vraj sa už v Studni nemôže ukázať, keď aj nejaké to pivo zmešká, kým nebude na svete necpalypd bodka es ká.


Vladko prispieva Výběrčí Príspevky spoza plota Výnos

A tak sme sedeli, písali, fotili, programovali, až prišiel 1. august 2008 a stránka uzrela svetlo sveta. Súdržnosť Necpaľanov a nadšenie pre dobrú vec sa prejavilo aj v ochote prispieť na prevádzku stránky a tak patrí všetkým úprimné poďakovanie (i tým náhodne odchyteným, ktorých sa nepodarilo zachytiť objektívom fotoaparátu).


S krstom sme dlho neotáľali, lebo lepšie miesto a príležitosť, ako rodinný výlet Necpaľanov, sme si ani nemohli nájsť. Krstilo sa už všeličím, ale odtlačkami prstov mastných od šnicle - symbolu rodinného výletu, to ste iste ešte nevideli. Vlastne všetko bolo symbolické - "krsná manka" Necpalanka, miesto - Necpaly pri Martine, no a hostia - samí Necpaľania.


Rodinný výlet 2008 Rodinný výlet 2008 Rodinný výlet 2008 Rodinný výlet 2008 Rodinný výlet 2008 Rodinný výlet 2008 Rodinný výlet 2008 Rodinný výlet 2008 Rodinný výlet 2008

Tak teda vitaj, stránka naša necpalská, prajeme ti dlhý život, aby si potešila každého, kto k tebe zavíta a aby si oznamovala len samé dobré správy. My sa budeme starať, aby si bola životaschopná, poučná a snáď i zábavná. Želáme si, aby si potešila ľudí, ktorí už dávno v Necpaloch nežijú, ale nechali tu kus svojho srdca.


späť

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist