FanNecpaly

Spoločenstvo, zoskupenie, kolektív... ťažko nazvať jedným slovom ľudí, ktorí si z recesie pomenovali svoju komunitu FanNecpaly. Pôvodným zámerom bolo potešiť chlapcov z hudobnej skupiny Necpalanka tým, že si dali urobiť rovnaké tričká s ich vyobrazením a nápisom FanKlub Necpalanka. Členov kapely to samozrejme veľmi potešilo a tak sa stalo, že sa začali stretávať aj mimo tanečných parketov a pódií. Väčšinou to bolo pri spoločných posedeniach, opekačkách, výletoch, neskôr sa začali angažovať aj na brigádach, hlavne pri úprave okolia, vyčistení okolia kaplnky, cintorína, vedení kroník Necpál, fotodokumentácie akcií, spolupracovali pri obnove kaplnky, na akciách ako stavanie mája, príchod Mikuláša. Najväčšou aktivitou rozsahom i obsahom (a doposiaľ aj jedinečnou) bolo zorganizovanie osláv 660. výročia prvej písomnej zmienky o Necpaloch.
Majú svoje pečiatky, tričká, kroniky, spoločné zážitky a hlavne – spoločný zmysel pre humor, recesiu a rozdávanie radosti naokolo. Keď sa ich opýtate, z čoho to všetko vzniklo, tak vám povedia: „Z NIČOHO NIČ“.
A ako to je z ničoho nič, sa dočítate v knihe Necpaly (ne)zabudnuté, ktorá bola slávnostne uvedená do života 1. mája 2015v r ámci galaprogramu na oslavách výročia.

FanNecpaly

Dobrá nálada a kreatívne nápady ich neopúšťajú hlavne pri oslavách jubileií niektorých členov, kedy pripravujú zábavné vstupy na rodinných posedeniach. Rovnako je zaujímavá myšlienka maskota fanklubu, ktorým je kohút. Nie je však obyčajný a vlastne sa medzi nimi tiež ocitol „z ničoho nič“. Keďže to bol najskôr fanklub hudobnej skupiny Necpalanka, v stanovách pre členov bolo zvládnuť hudobné minimum – zaspievať aspoň Kohútika jarabého... no a už to išlo. Ten sa po čase „zhmotnil“, „vyskytol“ a dnes je právoplatným členom FanNecpaly a zúčastňuje sa všetkých jeho akcií, alebo sem tam podniká niečo aj na vlastnú päsť (teda ostrohu). Je taký inteligentný, že má aj svoj prístup na internet, akurát má jednu chybu, k dispozícii dostal starší počítač, ktorý nemá medzerník... Ak sa chcete s ním zoznámiť, kliknite na jeho stránku v hlavnom menu... dozviete sa viac...

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist