FanNecpaly

Spoločenstvo, zoskupenie, kolektív... ťažko nazvať jedným slovom ľudí, ktorí si z recesie pomenovali svoju komunitu FanNecpaly. Pôvodným zámerom bolo potešiť chlapcov z hudobnej skupiny Necpalanka tým, že si dali urobiť rovnaké tričká s ich vyobrazením a nápisom FanKlub Necpalanka. Členov kapely to samozrejme veľmi potešilo a tak sa stalo, že sa začali stretávať aj mimo tanečných parketov a pódií. Väčšinou to bolo pri spoločných posedeniach, opekačkách, výletoch, neskôr sa začali angažovať aj na brigádach, hlavne pri úprave okolia, vyčistení okolia kaplnky, cintorína, vedení kroník Necpál, fotodokumentácie akcií, spolupracovali pri obnove kaplnky, na akciách ako stavanie mája, príchod Mikuláša a boli hlavnými organizátormi osláv 660. výročia prvej písomnej zmienky o Necpaloch. Činnosť sa postupne rozšírila o ďalšie aktivity, o ktorých sa môžete priebežne dozvedať v rubrike Udalosti. Majú svoje pečiatky, tričká, kroniky, spoločné zážitky a hlavne – spoločný zmysel pre humor, recesiu a rozdávanie radosti naokolo. Keď sa ich opýtate, z čoho to všetko vzniklo, tak vám povedia: „Z NIČOHO NIČ“. A ako to je z ničoho nič, sa dočítate v poradí v tretej knihe o Necpaloch, ktorá bola slávnostne uvedená do života práve na oficiálnej čati osláv 660. výročia pod názvom Necpaly (ne)zabudnuté.

FanNecpaly

Ďalším krokom vpred bolo zaregistrovanie FanNecpaly ako občianskeho združenia, ktoré pod touto hlavičkou funguje od 19. mája 2017. Usporadúvanie mnohých akcií, podujatí a aktivít bude tak o čosi jednoduchšie po organizačnej stránke a tiež je možnosť prijímania dobrovoľných finančných príspevkov, či po roku existencie OZ aj 2% z daní. Každý, čo i ten najmenší obnos výrazne pomôže pri podujatiach, ktoré organizujú pre všetkých obyvateľov Necpál i mesta. Poďakovanie patrí už vopred každému, kto túto myšlienku pochopí a podporí finančnou či materiálnou pomocou.

Dobrá nálada a kreatívne nápady ich neopúšťajú hlavne pri oslavách jubileií niektorých členov, kedy pripravujú zábavné vstupy na rodinných posedeniach. Rovnako je zaujímavá myšlienka maskota fanklubu, ktorým je kohút. Nie je však obyčajný a vlastne sa medzi nimi tiež ocitol „z ničoho nič“. Keďže to bol najskôr fanklub hudobnej skupiny Necpalanka, v stanovách pre členov bolo zvládnuť hudobné minimum – zaspievať aspoň Kohútika jarabého... no a už to išlo. Ten sa po čase „zhmotnil“, „vyskytol“ a dnes je právoplatným členom FanNecpaly a zúčastňuje sa všetkých jeho akcií, alebo sem tam podniká niečo aj na vlastnú päsť (teda ostrohu). :)

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist