Necpalské hody - procesia

Dlho očakávaný a dlho pripravovaný týždeň osláv 660. výročia prvej písomnej zmienky o obci Necpaly nad Nitrou bol tu. Hodovou nedeľou 26. apríla 2015 sme zahájili niekoľko neopakovateľných dní v živote Necpalanov. Hody a svätá omša pri kaplnke sú už tradíciou dlhé roky. No procesia už v Necpaloch nebola niekoľko desiatok rokov. Preto sme sa ju práve pri tejto príležitosti rozhodli obnoviť. Krásne slnečné počasie, seniori v krojoch, hudba, slávnostne vyobliekaní obyvatelia - deti, mládež i starší... Všetci sa cítili veľmi slávnostne a prežívali dôstojnosť chvíle.

Kliknutím na fotografie otvoríte väčšie náhľady

Kedysi procesie smerovali od farského kostola do Necpál. My sme túto trasu vymenili za kratšiu, takú ktorú zvládnu všetci zúčastnení. Kríž pri Rajčuli pozná každý a tak sa pred pol jedenástou začali schádzať prví účastníci procesie. Keď už bola pripravená aj hudba, miništranti i pán dekan, sprievod sa pohol po starej necpalskej ceste smerom ku kaplnke.

Hudba a spev mariánskych piesní umocňovali sviatočnú náladu a u mnohých vyvolávali spomienky, ba až dojatie.... pokračovanie - hodová svätá omša - kliknite SEM© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist