Prípravy na hody

Hody v Necpaloch sú veľmi slávnostnou udalosťou. Preto sme aj prípravám venovali veľkú pozornosť, pretože tie tohtoročné mali byť aj výnimočné. Ako prvý sa pustil do práce Palino Bátora, ktorý ponatieral mreže na vchode do kaplnky, upravil okolie vchodu, opravil striešku na kríži pri Rajčuli, a ochotne pomáhal zavesiť vence, ktoré uplietli šikovné necpalské žienky Božka Šovčíková, Monika Mokrá a Helenka Mečiarová. A aby bola pekne vystrihaná aj Rajčuľa, o to sa postaral Vladko Gregor. Veď zraz účastníkov plánovanej procesie bol určený práve pri kríži pri Rajčuli.


Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava

Pri kaplnke ešte Palino osadil už tradične ozdobené briezky, priviezol stoličky, aby si starší mohli sadnúť a v pohodlí si vychutnať slávnostnú atmosféru svätej omše. Pripravil tiež prekrytie priestoru pre kňaza, jednak proti slnku ale i prípadnej inej nepriazni počasie. Vyvýšené miesto je výhodné aj pre dobrú viditeľnosť všetkých zúčastnených.

Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava Hody - príprava

Ešte zladenie muzikantov a môže sa ísť...

Hody - príprava Hody - príprava

Všetko je pripravné, už len nech praje počasie a necpalské hody budú presne také, aké sme si priali.

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist