Postavme si snehuliaka! 2019

Tohtoročná zima prišla so svojou snehovou nádielkou tesne po vianociach a tak sme sa narýchlo rozhodli, že ju využijeme. Ťažko predpokladať pár dní dopredu, ako sa zima vyvinie, či snehu pripadne, či zamrzne alebo sa začne topiť.
Riskli sme to 7. januára - v posledný prázdninový deň a pekná akcia vyšla. Sneh bol síce sypký, trochu aj primŕzalo, ale slnečné počasie prilákalo nielen deti, ale aj rodičov, starých rodičov, mamičky-nosičky i seniorov.

Kliknutím na fotografie zväčšíte náhľady

Malí snehuliaci vyrastali jedna radosť... Pripravené mrkvonosy sa zahanbili, lebo takého veľkého snehuliaka, aby sa mu dala dať mrkva, nebolo možné postaviť. Ale poradili sme si... Niektorí šikovníci si priniesli konáriky, čečinu a dokonca jeden bol vymódený aj peknou mašľou. Namiesto hrncov na hlave mali farebné pet-štuplíky :).

Majka Mokrá priniesla aj sladké pečivko a veru chutilo aj po sladkých vianociach. Horúci punč potešil hlavne deti, ktorým zohrial vymrznuté rúčky. Nepohrdli ani dospelí, lebo ten ich punč bol šmrncnutý vínkom a rumom.

Skupiny staviteľov finišovali so snehuliakmi "pyramídového typu", ktorí sa pri kvalite sypkého snehu osvedčili najviac. Mnohí ich ešte doladili uhlím, originálnym klobúkom či úpravou okolia :).

Veru, končili sme až s poslednou naberačkou punču, zachádzajúcim slnkom a veľmi dobrým pocitom, že sme strávili veselé a kreatívne spoločné popoludnie. Tešíme sa na vás opäť niekedy nabudúce!

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist