17. Ples Necpalanov 2019

Prvá januárová sobota už sedemnásť rokov patrí v našom kultúrnom dome Plesu Necpalanov v réžii kapelníka hudobnej skupiny Necpalanka - Peťa Petráša. Kulturák tradične zaplnený do posledného miesta, výborná zábava a večer plný prekvapení, to je ples, na ktorý sa nezabúda.

Kliknutím na fotografie zväčšíte náhľady

Hneď po úvodných fanfárach sa ujal slova moderátor a hostiteľ večera - kapelník Peťo Petráš, ktorý všetkých hostí srdečne privítal a prezradil program večera. Teda nie celkom celý, nechal si v rukáve aj nejaké prekvapenia.

Po úvodnom tanečnom kole, ktoré zdvihlo zo sedadiel viac ako polovicu hostí, prišiel na rad prvý hudobný hosť - Lukáško Žember. Veru, všetci skonštatovali, že podedil po ockovi Milošovi (trubkárovi Necpalanky) hudobné gény, pretože predviedol krásnu hru na flautu i bicie. Zožal veľký potlesk a obdiv prítomných.

Po druhom tanečnom kole predviedla svoje hudobné umenie v hre na priečnu flautu i saxofonistka Deniska Javorková, ktorá zvykne príležitostne doplniť chlapcov z Necpalanky pri niektorých účinkovaniach. No a hneď po nej sa predstavila Ľudová hudba spod Rokoša z Nitrianskeho Rudna, ktorá rozihrala žilky všetkým milovníkom folklóru.

Plesajúci si spievali, pripíjali, bavili i tancovali... a ani nevnímali, ako ide čas. Tradične sa totiž ešte pred polnocou žrebuje 1. miesto v tombole, ktorým je pečené prasiatko a rovnako tradične sa víťaž podelí so všetkýmmi prítomnými v sále o túto delikatesu. Inak tomu nebolo ani teraz a naozaj sa ušlo všetkým aspoň na "koštovku".

Po ochutnávke čerstvého bravčového mäska prišlo na rad prekvapenie večera. Skupina NecpAlexandrovci predviedla vo svojom vystúpení spev i tanec na motívy slávneho ruského zoskupenia a tak mali prítomní možnosť vidieť i počuť zmes známych ruských piesní. S veľkým úspechom zaznela okrem iných aj Kaťuša, Kalinka či Vstavaj, strana, agromnaja :)

Po vyčerpaní všetkých čísel programu to opäť roztočila Necpalanka a parket bol zaplnený od prvých tónov každého tanečného kola. V prestávke sa ešte vyžrebovali zvyšné ceny tomboly a nastal čas na tradičnú súťaž v dolete papierových lietadiel k fľaši šumivého. Pre neznalých - ktoré lietadielko pristane najbližšie fľaše, ten "pilot" si ho môže odniesť a vypiť s priateľmi pri stole.

Striedali sa rôzne techniky, postoje, taktiky, tvary, veľkosti lietadiel, ale nikto ešte neprišiel na zaručenú metódu, ak trafiť fľašu.

Súboj to bol teda napínavý a stalo sa to, čo ešte nikdy predtým - fľašu vyhral rovnaký víťaz ako aj 1. miesto v tombole. No aspoň mali pri stole to prasiatko čím zapiť :).

Ani sme sa nenazdali a schyľovalo sa k ránu. Zábava gradovala a nikomu sa nechcelo odísť. Všetko sa však raz musí skončiť a vraví sa že v najlepšom. Tento ples ale nekončil v najlepšom. On bol totiž najlepší už od začiatku.
Ďakujeme organizátorom, ďakujeme hosťom i účinkujúcim a tešíme sa zas o rok DOVIDENIA!

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist