Príchod Mikuláša a rozsvietenie stromčeka 2018

Už si ani nevieme predstaviť predvianočný čas bez tradičného rozsvietenia stromčeka a kým iným, ako Mikulášom. Tento rok sa vianočná družina vybrala aj na prechádzku sídliskom, aby si deti mohli Mikuláša, ale i anjela či čertov užiť zblízka.
Títo každé dieťa obdarovali sladkosťou už cestou a potom spoločne mierili u kaplnke.
Akcia bola podporená dotáciou 100,-€ z rozpočtu mesta. ĎAKUJEME!

Kliknutím na fotografie zväčšíte náhľady


Červeno-biely mikulášsky doprovod si našiel čas aj na spoločné fotenie.


Pri kaplnke už čakali nielen deti, rodičia či starkí, ale aj hudobná skupina Necpalanka a spevácka skupina Dúbrava. Hneď ako sa sane s Mikulášom predrali davom, sme spoločne pomohli Mikulášovi zasvietiť stromček, ktorý zároveň rozžiaril aj detské očká.


Popri fotení na sánkach sa už pripravili aj muzikanti i speváci a spoločne sme si zaspievali päť krásnych vianočných kolied.


Po koledách sa už ozývali veselé tóny Necpalanky a rozvoňalo sa varené víno, vianočný punč, ktorý bol dvojaký - detský - ktorý sa míňal najrýchlejšie a potom taký poctivý, na ktorý chodili hlavne rodičia. Dobre to padlo hlavne uzimeným rukám, lebo počasie bolo síce suché, ale mrazivé.


Fotografovaniu, rozdávaniu sladostí, ale i popíjaniu horúceho punču a sem tam i nejakej "domácej", príjemným stretnutiam a dobrej nálade nebolo konca. Všetci sa tešili z predvianočnej atmosféry a jednej peknej tradície v Necpaloch.


Bol to veľmi príjemný večer, priatelia, tešíme sa na stretnutie o rok!

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist