Prípravy Dňa dobrých susedov 2018

Deň dobrých susedov je podujatie, ktoré síce píše už svoj desiaty ročník, ale u nás v Necpaloch, sme ho usporiadali po druhý raz. Ide o priateľské a hlavne zábavné stretnutie obyvateľov obcí nášho okresu, no sú vítaní aj vzdialenejší hostia. Súťaží sa v desiatich disciplínach, ktoré pripravia organizátori. Pridružili sme k tomu aj pár ďalších aktivít, a že to teda vôbec nie je jednoduché, uvidíte na fotografiách nižšie. Náročnosť prípravy však nevylučuje dobrú zábavu a tak sme sa s veselou náladou pustili do niekoľkotýždňovej chystačky.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľady

Našou úlohou bolo nielen vymyslieť disciplíny, ale zabezpečiť všetky pomôcky, z veľkej časti ich vyrobiť a tiež vyskúšať, či sa nevyskytnú nejaké nezrovnalosti. Súčasťou podujatia, boli aj aktivity pre deti a tak nám pribudli nové chodúle, megapexeso i kruhy, ktoré sme využili aj pri disciplínach.

Príprava sa odohrávala v rôznych priestoroch, najviac však v súkromí - v byte, dome, na dvore, v altánku, no a tiež v miestnom pohostinstve. A tak sme pílili, strihali, balili, maľovali, natierali, lepili, brúsili, skrutkovali, šili, odnášali, prenášali a potom hútali, písali, skúšali, skákali, filozofovali, až sme to teda všetko nachystali.

No a keď sme to už mali všetko hotové, prišli nám ešte aj medaile, z ktorých sme sa tiež vytešovali, že hádam sa budú páčiť aj účastníkom podujatia a pripomenú im jeden pekný deň v Necpaloch.
No, ale keď prišiel deň D, bolo treba ešte všetko zbaliť, priviezť, vyložiť, doniesť, zmontovať, zahlobiť, vymerať, postaviť, zavesiť, vybaliť a to sa nám tam zbehlo ešte zopár pomocníkov naviac. Touto cestou im veeeľmi ĎAKUJEME!

Keď bolo všetko hotové, už sme len vzhliadali k nebu, aby po niekoľkých týždňoch sucha vydržalo počasie, lebo práve v deň konania boli na našom území hlásené búrky a dažde. Doobeda občas aj prepŕchlo, no asi nás tam hore má niekto rád a počasie vydržalo. Vďaka všetkým, čo priložili ruku k dielu a hlavne tým, na ktorých bola hlavná záťaž príprav. Dnes môžeme konštatovať, že všetko sa vydarilo a v ďalších príspevkoch si pozrite, ako celý deň susedskej spolupatričnosti a zábavy vyzeral.

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist