Medobranie a vodosláva 2018

O tom, že naša družba s obyvateľmi obce Necpaly (pri Martine) trvá už jedenásty rok, vedia mnohí. Sú to ľudia veľmi srdeční, veselí a pohostinní. Ich pozvaniu na jedinečné podujatie pod názvom Medobranie a vodosláva sa nedalo odolať a tak sme sa v poslednú júnovú sobotu vybrali na Turiec. Smerovali tam hneď tri výpravy - hudobná skupina Necpalanka, spevácka skupina Dúbrava z Denného centra Necpaly i zástupcovia OZ FanNecpaly. Práve posledne menovaní chceli príchod trochu oživiť a tak sa rozhodli cestovať ako včely. jednoduchou úpravou a niekoľkými kostýmami sa z nich stala žltočierno páskavá výprava. Dokonca aj vodič mal žlté tričko.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľady


V malom autobuse bolo veselo, cesta rýchlo ubiehala. Pred tabuľou Necpaly síce riadne fučalo, ale spoločná fotografia musí byť.

Zvítanie je vždy srdečné, ako pozornosť sme priniesli tematickú tortu, ktorá tiež ladila s osadenstvom autobusu.

Zatiaľ čo hudobná skupina Necpalanka vyhrávala na druhom pódiu, speváci z Dúbravy už mali za sebou prvé vystúpenie. Trochu sme sa poobzerali po okolí, poobdivovali vodné mlynčeky, pofotili sa s detičkami a spoločne sme sa pomaly presúvali do miesta odkiaľ sme mali byť všetci súčasťou včelieho sprievodu.

Za úvodným transparentom kráčala včelia kráľovná so svojim sprievodom, minitraktorčeky s miniúľmi a minivčelármi, súbor včelích mažoretiek, vodník, včelári i naše tri výpravy. Sprevádzala nás veselá ľudová hudba a bola to paráda.

Po slávnostných príhovoroch a uvítaniach sa už na pódiu začali striedať účinkujúci so svojim programom. Jedno krátke vystúpenie do programu sme si pripravili aj my, aby sme pozdravili tento sviatok medu a vody. Zmes motívov ruských piesní sme zaspievali v podobnom ustrojení ako známy súbor Alexandrovci a toto vystúpenie zožalo veľký aplauz.

Spevácka skupina Dúbrava sa predstavila na hlavnom pódiu dalšími piesňami zo svojho repertoáru a okrem početného publika ich podporili a potleskom odmenili i "Alexandrovci". Z ddruhého pódia sa už ozývali veselé tóny Necpalanky a tak sa uniformovaní speváci presunuli k nim, kde sa po pár tónoch na počúvanie už nedalo odolať ani tancu...

V podaní súboru spevákov ešte zaznela krásna slovenská pieseň Na Kráľovej holi... Pridávali sa aj diváci, ktorí sa začali hromadiť pred pódiom a nakoniec sa roztancovalo všetko, čo malo zdravé nohy...

Výlet v Necpaloch sa pomaly chýlil ku koncu a hoci sa z rozveselenej atmsféry odchádzalo ťažko, museli sme opustiť tento pohostinný turčiansky kraj. Čakala nás ešte jedna milá povinnosť, vystúpiť s programom aj na podujatí Nonstop basketbal v Nedožeroch_Brezanoch. Mnohí návštevníci tam prišli kvôli športu, no takúto kultúrnu vložku uvítali. Medzi nimi aj pani primátorka, ktorá sa potešila aj spoločnej fotografii.

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist