Jarná výstava 2018

Šikovné ruky žien, ale i mužov, je možné každoročne pred Veľkou nocou obdivovať v kultúrnom dome na výstave ručných prác a výrobkov zručných Necpalanov. Členky Denného centra Necpaly pripravili opäť jednu krásnu, farebnú a sviežu jarnú výstavu, kde sa odprezentovali mnohí šikovní autori ručných prác a výrobkov. Na otvorení výstavy sa zúčastnila spevácka skupina Dúbrava i predstavitelia mesta, ktorí umocnili slávnostnú atmosféru jubilejnej, 25-tej výstavy v Necpaloch.

Kliknutím na fotografie zväčšíte náhľady

Návštevníci, medzi ktorými nechýbali ani deti zo základnej školy, obdivovali nádherné výšivky, háčkované dečky, obrusy, kraslice v najrôznejších podobách a z rôznych materiálov, korbáče, bižutériu, netradičné veľkonočné aranžmány, šité drobnosti, drevené samorasty a mnohé ďalšie výnimočné dielka.

Tento ročník výstavy bol obohatený výrobkami domácich majstrov (i majsteriek). Návštevníci obdivovali rezbárske diela - vyrezávané lyžice, trombitu i široký kožený opasok. Zaujímavé boli i vyrezávané obrázky s rôznymi motívmi, medzi ktorými nechýbala ani necpalská kaplnka. Vystavené boli kroniky Necpál, kniha Necpaly (ne)zabudnuté a ďalšie drobné ručne robené výrobky.

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist