ŠUFUT Necpaly 2017 - prípravy

Názov ŠUFUT sa pre súťaž v príprave šúľancov a bezkontaktnom futbale celkom dostal do povedomia. Ide o skratku prvých písmen týchto súťaží, ktorých prvý ročník sa začal písať v roku osláv 660. výročia prvej písomnej zmienky o Necpaloch - čiže v roku 2015. Odvtedy sa mnoho vecí upravilo, zlepšilo, dotiahlo, no rok čo rok prináša nové inšpirácie či nápady na zdokonalenie. Aj tento rok sa prípravy začali dávno pred konaním podujatia, až napokon zostalo ešte "zariadiť" počasie.


Predvečer konania súťaží sme ešte zasadli do kruhu okolo zemiakov, cibule a na rad sa dostalo aj krájanie mäsa na guláš pre súťažiacich a hostí. Aj sme sa zasmiali, aj si poplakali... veď tej cibule nebolo málo :-). Pripravené už boli nástenky s informáciami či menami tých, ktorí nám pomohli organizačne alebo materiálne. Bez tejto pomoci by sa to dalo len ťažko zvládnuť.


Na rad prišli exterérové prípravy - stavanie stánkov, zapájanie elektrického rozvádzača, upevnenie transparentu...


... chlapi doviezli aj dve kotliny na guláš, aby sa šéfkuchár Jojo so svojimi šikovnými pomocníčkami Jankou a Kristínkou mohli pustiť do varenia. Počasie zatiaľ prialo, no nechceli sme to zakríknuť.


Prevážali, či skôr prenášali sa nástenky a na vlečke sa viezli ceny do tomboly i vecné ceny nabalené v taškách pre všetkých súťažiaich. Šikovní chlapi medzitým stavali prvé palety ako mantinely budúceho ihriska.


Okolo obeda už začal guláš rozvoniavať a schádzali sa prví súťažiaci. Stoly pre každé družstvo už bolo pripravené a tak si mohli pomaly pripravovať svoje šúľancové pracoviská, kotliny i suroviny na dochutenie svojich výrobkov.

Keď sa už začala rozbaľovať na pódiu Necpalanka, čas sa už neúprosne blížil k zahájeniu súťaží. Ešte sme rýchlo pozlievali vodu zo striešok stánkov a každý zaujal svoje organizátorské miesto...

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist