Fašiangový sprievod 2017 - IV. časť/Malonecpalská ulica a sídlisko Necpaly

Posledná etapa sprievodu veselých fašiangových masiek viedla najprv Malonecpalskou ulicou, kde nebolo zastávok až tak veľa, no o to srdečnejších. Potešili sa hlavne naši seniori, ktorí sa veselili a zatancovali s maskami, že aj na svoje boliestky pozabudli.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľadyCesta potom viedla ešte na malý úsek Veľkonecpalskej, kde okrem dvoch domácností bola poctená veselou návštevou
aj známa "Studňa". Všade vládla dobrá nálada a pohostinnosť.Už sa chýlilo k večeru, keď sprievod zamieril obveseliť aj obyvateľov na našom sídlisku. Veselá hudba, trúbenie na trombitách, spev i hlasné zvonenie vzbudzovalo pozornosť a v oknách sa objavovali zvedavci... Viacerí obyvatelia vyšli von, zabavili sa s maskami, zatancovali, dokonca priniesli koláčik alebo niečo na zahriatie.Tesne pred zotmením sprievod zvoľneným krokom kráčal na miesto, odkiaľ ráno začal svoju púť Necpalmi. Unavení, ale s dobrými pocitmi, radosťou v srdci, že všetky prípravy a očakávania vyšli na výbornú. Cieľom tohto sprievodu bolo nielen pripomenúť zvyky našich predkov, ale hlavne zabaviť ľudí, potešiť pekným vinšom, rozveseliť pesničkou a priniesť trošku dobrej nálady do často nie veselého života.


Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí podujatie pripravili nielen organizačne, ale aj vyrobili nové masky, tým, ktorí boli ochotní si ich obliecť a stráviť celý deň na nohách, vinšovať, hrať, spievať, tancovať a rozdávať dobrú náladu. Vďaka, chlapci z Hájička, za obohatenie hudobnej a speváckej sekcie, boli ste veľkým prínosom!!!
Veľké poďakovanie patrí aj všetkým obyvateľom Necpál, ktorí pripravili pohostenie, nešetrili pekným slovom, radosťou, napiekli koláčiky, šišky, ponúkli pohárikom, chlebíčkami, jednohubkami, na cestu nabalili klobásku, slaninku, vajíčka, fľaštičku či peniažtek do pokladničky vhodili. ĎAKUJEME, VŠETCI STE BOLI ÚŽASNÍ!!!
Tešíme sa opäť o rok, priatelia!

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist