Fašiangový sprievod 2017 - II. časť/Veľkonecpalská ulica - horný koniec

V predpoludňajšej etape fašiangový sprievod prešiel aj horným koncom Veľkonecpalskej ulice, kde bolo zastávok neúrekom. Necpalania vychádzali z dvorov a brán s úsmevom a pohostením, niektorí dokonca pozvali fašangovníkov do dvora, kde sa spoločne veselili, tancovali a spievali.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľadyZdalo by sa, že kopec na Kopaničky bol najťažším úsekom, no prechod cez potok po paneloch bol aj vlani veľkým otáznikom - či ísť okolo alebo to risknúť a ušetriť čas aj kroky. Tento rok to vyšlo tiež, voda nebola vysoká, akurát prepraviť kočiar a rebrináčik, to chcelo nielen silu ale aj dobrú rovnováhu... ktorá chlapom nechýbala až do večera (čo im slúži ku cti) :).Po zdolaní potoka už opäť šlo všetko hladko...
opäť ďalšie domy, dvory, Necpalania, vinšovačky, zabávanie, tancovanie a pohostenie od štedrých domácich.Do obeda toho bolo dosť, bolo sa treba trochu občerstviť či navštíviť toaletu alebo chvíľu posedieť pri káve. Dobre padla aj pripravená "slížiková polievka", ktorá zneutralizovala chute a naštartovala do ďalšej etapy fašangovania.

Ďalšie fotografie z putovania sprievodu po uliciach Na záhumní, Poľnej a Pod horou nájdete v III. časti.
© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist