Rozsvietenie stromčeka a príchod Mikuláša 2017

5. december je tradične dňom, kedy slávnostne rozsvecujeme vianočný stromček pri našej kaplnke a zároveň privítame medzi nami aj Mikuláša. Aby tento čarovný večer bol naozaj jedinečným, predchádzajú tomu vždy prípravy, za ktorými sú ľudia, ktorí to robia ochotne a hlavne dobrovoľne, pre radosť vás všetkých. Aj tento rok teda už niekoľko dní pred slávnosťou "vyrástol" stromček na obvyklom mieste, kde do januára skrášli okolie kaplnky.

"Ľudia z mesta" nám pomohli stromček ozdobiť krásnymi farebnými svetielkami, a tento rok nielen to. Aj kaplnka i kultúrny dom dostali svietiacich anjelikov, čo čarovnú atmosféru vianoc ešte viac znásobuje.

Na príchod Mikuláša sme sa tiež chystali už koncom novembra, pretože ten tohtoročný Mikuláš neprišiel pešo. Šikovní Necpalania mu pripravili krásne sane. Predsa len... má už svoje roky :)

Po všetkých prípravách nadišiel ten očakávaný večer. Počasie veľmi neprialo, nuž sme len dúfali, že ľudia a hlavne detičky, prídu. Pripravené bolo totiž aj varené víno, vianočný punč pre dospelých i deti, množstvo sladkostí... a takej ponuke sa predsa odolať nedá. Pred šiestou hodinou večer svoje nástroje rozložila aj hudobná skupina Necpalanka a zišli sa tiež členovia speváckej skupiny Dúbrava. No a čo bolo najhlavnejšie, už sa dal zazrieť aj Mikulášsky sprievod, ktorý smeroval z ulice od kultúrneho domu cez sídlisko smerom ku kaplnke. Cestou už obdarovával detičky, ktoré stretol.

Po odovzdaní posledného cukríčka, vypití posledného punču a odchode posledného návštevníka sa mikulášsky sprievod vydal do miestneho Pohostinstva pri Studni. Vianočné osadenstvo aj s Mikulášom išli pozdraviť tých, ktorí nestihli prísť ku kaplnke a tiež sa zohriať vareným vínkom, pretože z toho, čo čapovali pri kaplnke nezostala ani kvapôčka :-) A tak to malo byť.
Veríme, priatelia, že ste sa dobre cítili a že tohtoročný Mikuláš vám i vašim detičkám naozaj urobil radosť.

DOVIDENIA, A O ROK SOM TU ZAS!
Váš Mikuláš... :)

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist