Necpalské hody 2017

Hodový víkend bol v tomto roku obohatený o sobotné zábavno-športové podujatie, no nedeľa už bola naozaj slávnostná. Každoročne sa pred kaplnkou zhromažďuje množstvo obyvateľov, príbuzných či návštevníkov, aby si slávnostnou svätou omšou uctili nedeľu Dobrého pastiera - patróna Necpaľanov. Už po tretí rok sa táto slávnosť koná aj s procesiou od kríža pri Rajčuli, čím sme si od roku 2015 začali pripomínať procesie z 50-tych a 60-tych rokov, ktoré viedli z Kostola sv. Bartolomeja až do Necpál. V sprievode dychovej hudby a speváckej skupiny Dúbrava to má naozaj výnimočnú atmosféru.

Kliknutím na fotografie zväčšíte náhľady

Ani neisté počasie s občasnými kvapkami neodradilo obyvateľov a návštevníkov Necpál a tak sa tradične o 11.00 hodine zhromaždili pri kaplnke, aby spoločne oslávili nedeľu Dobrého pastiera svätou omšou.


Na svätej omši tento rok chýbal pán dekan Vladimír Slovák, ktorý v tom čase slúžil omšu v Slovenskom rozhlase. V Necpaloch sme preto privítali hosťa - Dominika Markoša, farára zo Sliača, ktorý je častým hosťom pána dekana v diskusnej televíznej relácii "Večera u Slováka".

Popoludní sa mraky rozišli a vyšlo aj slniečko. To je každoročne základný predpoklad hodovej zábavy s Necpalankou, ktorá robí svoj dobrovoľný koncert na parkovisku pred Mäsiarstvom u Borku. Zo začiatku pribúdajú diváci, no vžddy sa nájde aj niekoľko tanečných párov, ktoré neodolajú veselým rytmom našich chlapcov.

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist