ŠUFUT 2016 - súťaž vo varení šúľancov

Počasie nášmu podujatiu 17. septembra 2016 veľmi neprialo. O 14.00 bola pani primátorkou Katarínou Macháčkovou odštartovaná súťaž družstiev vo varení šúľancov, no súťažiaci sa museli boriť nielen so zakladaním ohňa pod svojimi kotlinami, ale aj s blatom pod nohami a dažďom za golierom. Všetko však bravúrne zvládali a ich časy prípravy boli priam rekordné rovnako, ako aj kvalita a chuť šúľancov.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľady


Do súťaže sa prihlásili družstvá Junase jarok, Kíreme dievčence, Divožienky, Filmárik a Filmuška, z Ješkovej Vsi a Baniek prišli naši Dobrí susedia a ich Brušné tanečnice a najďalej k nám to mali Necpalania z Turca. Ani jednému družstvu počasie neubralo na chuti a dobrej nálade.


Okrem početných divákov súťaž pozorne sledovali nielen časomerači, porota zložená z dvoch členiek Denného centra v Necpaloch, vedúcej predajne potravín CBA a jednej členky výpravy z Turca, ale aj kamera prievidzskej televízie.


Súťažné zápolenie spočívalo v príprave jednej porcie šúľancov pripravenej v čo najkratšom čase a spracovaní zvyšného cesta a ponúknutí prítomných divákov. Súťažné porcie servírovali veľmi esteticky, v zaujímavých kreáciách, s rôznymi prísadami ( dokonca i na slano) a tak mala porota neskutočne ťažkú úlohu určiť, ktoré sú tie NAJ...


Kým porota rozhodovala, návštevníci ochutnávali a Necpalanka vyhrávala....


A nastala očakávaná chvíľa vyhlásenia výsledkov. Fráza, že "porota to mala veľmi ťažké" tentokrát nebola len frázou, ale holým faktom, pretože rozhodnúť o víťazovi je asi najťažšia úloha v tak vyrovnanej súťaži. Predsa však rozhodli nejaké detaily, ale v konečnom hodnotení išlo vlastne o zábavu, chuť vyskúšať si niečo netradičné a potešiť nielen seba, ale všetkých, ktorí v tom upršanom počasí prišli. A napokon sa aj to nebo zmilovalo...


Ale predsa - meno družstva, ktoré bude na vareche tento rok je JUNASE JAROK - čiže Majka, Bohuš a Violka
a cenu diváka jednoznačne získali vlaňajšie víťazky - Kíreme dievčence - Rózka, Beatka a Majka.Blahoželáme všetkým, ktorí prišli, súťažili a preukázali neuveriteľný zmysel pre humor a zábavu.
ĎAKUJEME, PRIATELIA! :)Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí nám v neľahkej úlohe pomohli - či už dobrou radou, pomocnou rukou, vecným darom do tomboly, alebo službou. Toto všetko má pre nás cenu väčšiou, ako si viete predstaviť, pretože bez vás všetkých sa takéto podujatie jednoducho zorganizovať nedá.
VĎAKA PRIATELIA! .

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist