ŠUFUT Necpaly 2016 - prípravy

Podujatie ŠUFUT Necpaly sa v roku 2015 stretlo s veľmi priaznivou odozvou obyvateľov i návštevníkov Necpál, preto sme začali pripravovať jeho druhý ročník. O čo vlastne išlo? ŠUFUT je skratka dvoch súťaží v rámci zábavno-športového podujatia, kde sa varia ŠÚľance a hrá sa bezkontaktný FUTbal.
Aby ste mali možnosť vidieť, čo všetko tomu predchádzalo, prinášame pár fotografií z príprav, ktoré sú naozaj náročné a musia začať už niekoľko týždňov pred konaním akcie.

Na víťazov kuchárskej súťaže v príprave šúľancov mala čakať Putovná varecha, ktorá sa niekoľko dní pred konaním rodila v zručných rukách Mariana Chlpeka. Je na nej vyobrazené logo súťaže a na jej rukoväť budú pripevňované štítky s menami víťazných družstiev v jednotlivých ročníkoch súťaže vo varení šúľancov.
Víťazi futbalového turnaja sú zas držiteľmi Putovného pohára. O termíne a podmienkach súťaží informoval plagát, ktorý visel na najfrekventovanejších výlepných miestach nielen v Necpaloch ale aj celej Prievidzi.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľady


Pre súťažiacich, ale aj záujemcov o ceny v tombole sme za výdatnej pomoci sponzorov pripravili odmeny a ceny, ktoré ich určite potešili. Červené zástery s logom ŠUFUT sú už tradične určené pre víťazné šúľancové družstvo.


Deň pred konaním už prišla fáza prípravy koláčikov, mäsa na guláš, rôznych drobností na zabezpečenie občerstvenia a tiež sme upierali pohľady na oblohu, či počasie vydrží.


NEVYDRŽALO... :/ O rána začalo pršať a lialo čím ďalej, tým viac... Všetky prípravy, vynaložené úsilie malo vyjsť navnivoč? O pol jedenástej volala pani primátorka, ktorá mala súťaž otvárať, že čo budeme robiť, keď tak strašne leje. Akú odpoveď dostala?
"Ideme do toho, sme nezničiteľní!" :)


Nepomohli nám ani zopnuté ruky k oblohe, ani po dobrom, ani po zlom... pršalo a pršalo. Na poslednú chvíľu sme stavali slnečníky, prístrešky, provizórne konštrukcie prekryté plachtami aspoň pre súťažné družstvá.

Tesne pred otvorením ešte prišla pomoc z mesta v podobe troch montovaných "domčekov", ktoré aspoň sčasti pomohli pred neúprosným dažďom. Stále sme verili, že do začiatku to musí prestať.Ako to nakoniec dopadlo? Sledujte našu stránku ďalej... :)Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí nám v neľahkej úlohe pomohli - či už dobrou radou, pomocnou rukou, vecným darom do tomboly, alebo službou. Toto všetko má pre nás cenu väčšiou, ako si viete predstaviť, pretože bez vás všetkých sa takéto podujatie jednoducho zorganizovať nedá.
VĎAKA PRIATELIA! .

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist