Rozsvietenie stromčeka

Nie každý si vie predstaviť, čo všetko predchádza rozsvieteniu vianočného stromčeka pred našou kaplnkou. Prvým krokom je niekde ho "zohnať". Nie je to vždy úloha ľahká, ale každý rok sa nájdu darcovia, ktorí krásny urastený stromček venujú na tento účel pred našu kaplnku. Tento rok stromček necestoval zďaleka - vyrástol totiž na Kopaničkách a svojim vzrastom už začal zasahovať do káblov a svojou výškou viac ohrozoval ako zdobil.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľadySpílenie, naloženie a preprava nie je jednoduchá záležitosť, no každoročný "nácvik" už našich chlapov aj v týchto úkonoch zocelil a tak sa stromček opäť bezproblémovo dostal až na svoje miesto do centra Necpál.Stromček je na mieste a pripravený na ozdobenie svetlami. Mnohí z vás sa pýtajú, prečo ho nezdobíme spoločne s deťmi v deň príchodu Mikuláša. Je to hlavne z dôvodu bezpečnosti, pretože na osadenie stromčeka je potrebná ťažká technika a keď už je na svojom mieste, je veľmi vysoký a zdobenie je možné len z rebríka. Zodpovednosť za bezpečnosť detí je veľmi veľká a radšej predídeme nešťastnej udalosti a zdobia nám ho svetlami pracovníci mesta, ktorí sú na to oprávnení. Veríme, že to nič neuberie na atmosfére, ktorú pod ním 5. decembra spoločne prežívame. Nebolo tomu inak ani tento rok.

Ďakujeme, priatelia... za to že sa nás stretáva každým rokom viac, že ste opäť prišli a prispeli k veselj vianočnej atmosfére pod našim stromčekom. Bolo nám spoločne fajn :).
© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist