Necpalské hody 2016

Necpalské hody sa konajú vždy tri týždne po Veľkej noci, kedy je už aj počasie prechádza z jarných do letných dní a málokedy sa stane, že prší. Tento rok vyšlo slniečko tiež a tak boli prípravy deň pred sv. omšou v plnom prúde.
Palino Bátora pripravoval so svojimi pomocníkmi pódium (tzv."papamobil") :), ktorý slúži výborne rovnako pri nepriazni počasia ako chráni aj pred slnečnými lúčmi.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľadyBrezičky okolo kaplnky a čistota všade naokolo je súčasťou príprav na hody
a rovnako zdobili brezičky aj malú kaplnku pri cintoríne.Pri príležitosti osláv 660. výročia v roku 2015 bola slávnostná hodová svätá omša ozvláštnená spomienkou na hodové procesie, ktoré sa konali kedysi v Necpaloch pravidelne. Táto procesia sa ľuďom veľmi zapáčila, pretože to bola akási spomienka na Necpaly kedysi a vyslovili prianie, aby sa tak začínala svätá omša aj po ďalšie roky. Preto opäť prišla hudba, opäť speváci z Dúbravy a krásna atmosféra pred začiatkom svätej omše.

A aké by to boli hody, keby poobede nevyhrávala Necpalanka. Obyvatelia Necpál aj ich "hodiari" si už zvykli, že po dobrom obede sa oplatí prísť na parkovisko pri Mäsiarstve u Borku, pretože veselé tóny minimálne vylúdia úsmev na tvári a tiež lákajú do tanca.

Naozaj dôstojná a vydarená hodová svätá omša, vďaka za to, že ste prišli a vytvorili dokonalú sviatočnú aj veselú atmosféru, priatelia...
© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist