Rozsvecovanie stromčeka 2014

Pekným a už tradičným zvykom Necpalanov sa stalo stretnutie pri vianočnom stromčeku v mikulášsky predvečer, čiže 5. decembra. Prv, ako táto chvíľa nastala, predchádzalo jej odpílenie a odvezenie urasteného strieborného smreku z jedného necpalského dvora a osadenie na svoje miesto pri kaplnke. Jeho veľkosť si vyžadovala ťažkú techniku, ale šikovný vodič a rovnako šikovný stolár to zvládli bez problémov. Ťažšie bolo však vyrovnanie a vycentrovanie stromčeka, keďže príroda nenadelí každému stromu rast vzpriamený ako svieca. Za pomoci ďalších ochotných chlapov sa ho však podarilo upevniť a nasmerovať tak, aby bol čo najkrajší.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľadyNajnáročnejšia práca bola odvedená, teraz už len čakať na príchod detí, rodičov, muzikantov, spevákov a hlavne detí s rodičmi.
Všetci, ktorých sme očakávali, prišli... a bolo veselo... Zazneli koledy i veselé tóny Necpalanky, dospelí usrkávali varené vínko, deti zdobili stromček, spievali tancovali...Ďaujeme, priatelia... za pomoc, za prítomnosť, za veselú a už tak trochu sviatočnú atmosféru. Bolo nám spoločne fajn :).
© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist