Obnova kaplnky

Necpalská kaplnka v strede "dediny" sa stala akousi dominantou, pri ktorej sa v posledných rokoch často odohrávajú udalosti, ktoré obyvateľov zblížia, rozveselia aj pobavia. Takými sú necpalské hody, stavanie mája či zdobenie vianočného stromčeka. Rokmi pomaly chátra a tak sa v auguste 2014 začalo s jej skrášľovaním.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľadyDobrovoľníci z Necpál sa pustili do opravy strechy na kaplnke, natreli nanovo vežu, kríž, rámy okien, obnovená je aj fasáda. Počasie tento rok veľmi neprialo, ale práce pokračovali v naplánovanom tempe.
V pláne je ešte odvodnenie, aby sa zamedzilo vlhnutiu múrov kaplnky.Pracovitých dobrovoľníkov navštívila aj súčasná richtárka Majka Mokrá a ako správna cukrárka vedela, čo sa patrí. Sladkým koláčikom odolá len máloktorý chlap a hlavne, keď to príde medzi robotou len tak - z ničoho nič.Nielen šikovní, pracovití chlapi, ale aj necpalské ženy sa zapojili do skrášľovania kaplnky. Priložili ruku k dielu a vyčistili nielen obkladačky, ale aj okolie a všetky plochy znečistené počas opráv.Všetkým, ktorý sa dobrovoľne a hlavne bezodplatne podieľali na obnove dominanty našej dediny, patrí srdečné a úprimné poďakovanie. Bola to veľká pomoc a odvedený kus poctivej práce. ĎAKUJEME!
© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist