Výstup na Kriváň 2013

V roku 2012 sa bratia Marián, Michal, Milan, Peťo a Jaro Šturcelovci z Necpál, rozhodli vystúpiť na Rysy. Zážitok z hôr a pocit prekonávania vlastných síl sa im zapáčil natoľko, že sa v tomto roku rozhodli vystúpiť na ďalší tatranský štít, Kriváň.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľady

Nepriazeň počasia nebola dňa 15.09.2013 prekážkou a tak sa mohol zo Štrbské Plesa začať dlhý 4,5 hodinový výstup na náš najkrajší štít. Vysoko nad oblakmi vo výške 2 495 m n. m. sa nakoniec stretli súrodenci Peťo, Jaro, Milan a Marián. Rodinu podporila svojou prítomnosťou tiež Milanova manželka Maja a Peťova dcéra Zuzana s manželom. Dlhá cesta na vrchol sa im zavďačila vidinou Brockenu. Tento zriedkavý prírodný jav sa tvorí okolo tieňa postavy na oblaky alebo hmlu. Michal s kamarátom Čertom, ktorý minulý rok vyprovokoval výstup na Rysy, kýval na svojich bratov z výšky 2 120 m n. m. Cesta späť bola nekončená a pocity z výstupu tiež. Celková dĺžka trasy zo Štrbského Plesa na Kriváň a späť bola dlhá 19 km, ale stálo to zato :)


P. Zuzana Tengyová, rod. Šturcelová nám ďalej píše: "Keďže počasie nebolo veľmi vhodné na fotenie, bohužiaľ, viac dobrých záberov z výstupu nemám. Termín 15.09. sme už dlhé roky považovali za čarovný (je to deň pokoja od práce a v jesenný čas, kedy je stabilné počasie), no zdolávanie štítov sa podarilo až minulý a tento rok. Verím, že v roku 2014 si nájdeme ďalší vrchol. Určite sa s vami o naše radosti a strasti výstupov Šturcelovcov podelíme."

A my sa tešíme na ďalšie vysokohorské športové výkony bratov Šturcelovcov!

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist