Necpalské hody 2010

Tradične tri týždne po Veľkej noci sa stretávajú súčasní obyvatelia Necpál, rodáci či hostia pri našej kaplnke na svätej omši pri príležitosti necpalských hodov. Tentokrát sa konali 25. apríla 2010 a celebrantom bol dekan Mgr. Martin Dado a spieval detský zbor ROSNIČKA. Ofera, ktorá bola vyzbieraná v Necpaloch, zostane na rekonštrukciu elektrických rozvodov kaplnky. Bola aj ďalšia novinka, oltár spod rúk stolára - majstra Pavla Bátoru, postavený smerom k "dedine" a sídlisku, čiže na horný koniec. Bolo vytvorených takmer sto miest na sedenie a ďalších 250 na státie... Všetky boli obsadené.

Počasie ako vždy vyšlo a prialo až do večera, kedy Necpalanka pripravila veselú hodovú zábavu na parkovisku pred Masiarstvom u Borku.
Kliknutím na fotografie zväčšíte náhľadyPo skončení svätej omše bolo pre Rosničku pripravené malé občerstvenie, ktoré doplnila pani Filka Petrášová svojimi vychýrenými zákuskami. Nečudo, že sa po nich len tak zaprášilo... :-)Hneď vedľa kaplnky stojí dom nebohého Lukača Mokrého, kde sa zišli jeho sestry - rod. Mokré so svojimi rodinami. Na krátke pozdravenie pozvali aj pána dekana, ktorý ho s radosťou prijal. Spoločné foto im bude pripomínať necpalské hody 2010.

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist