14. Ples Necpalanov – 2016

Prvá sobota po Troch kráľoch to je už tradičný termín konania Plesu Necpalanov. Kultúrny dom opäť praskal vo švíkoch, ako to už obyčajne býva, keď niekde hrá Necpalanka. Na úvod zazneli slávnostné fanfáry a kapelník Necpalanky Peťo Petráš zahájil v poradí 14. ročník plesu.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľady

Ešte pred zaznením tónov prvého tanečného kola sa slova ujal úradujúci richtár Rasťo Petráš, aby v krátkosti zhodnotil rok 2015. V Necpaloch sa na tento rok dlho nezabudne, pretože to bol rok 660. výročia prvej písomnej zmienky o Necpaloch a práve túto udalosť vyzdvihol vo svojom príhovore. Poďakoval všetkým, ktorí sa akoukoľvek mierou podieľali na príprave bohatého programu trojdňových osláv a za všetkých odovzdal aktívnym organizátorom Kvetke Ďurčovej a Pavlovi Bátorovi spomienkové predmety s poďakovanám za odvedenú prácu na prípravách a realizácii osláv.

Prvé tóny prilákali na parket hneď niekoľko tanečných párov, ku ktorým o pár chvíľ pribudli ostatní plesajúci a zábava bola za pár minút v plnom prúde.

Po prvom tanečnom kole v malom (aj na výšku) kultúrnom programe vystúpili malí speváci - súrodenci Vanesska a Rederik a potešili prítomných milým speváckym duom. Za svoj program si vyslúžili búrlivý potlesk. Nasledovala zábava, tancovačka, vyskakovačka - skrátka veselá atmosféra, kvôli ktorej ľudia na tento ples radi chodia.

Atmosféru už niekoľko rokov umocňuje aj Poluvská muzika, ktorú medzi nami radi vítame, pretože zábava dostáva tie správne "grády" (a môžu si zatancovať aj chlapci z Necpalanky).

Bez tradičnej súťaže v dolete papierových lietadiel si ples už niekto nevie predstaviť, a tak opäť lietali ku fľaši šumivého vína najrôznejšie modely s rôznymi letovými vlastnosťami. Technické parametre lietadla vždy rozhodnú o víťazovi, ktorý získa spomínanú fľašu.

Zlatým klincom program býva už niekoľko rokov pečené prasiatko - hlavná cena tomboly. Podmienkou je, aby víťaz pohostil všetkých prítimný a tak tomu bolo aj tento rok. Zábava potom pokračovala až do skorého rána, neúnavní muzikanti a ešte neúnavnejší tanečníci ai aj tento ročník vychutnali naozaj do poslednej kvapky (vína aj potu :) ).


© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist