13. Ples Necpalanov – 2015

11. januára 2015 sa náš kulturák tradične zaplnil plesuchtivými hosťami. Rok 2015 začínal touto tradičnou zábavou, no bol pre Necpalanov významný tým, že niekoľko nadšencov pripravovalo veľké oslavy 660. výročia prvej písomnej zmienky o obci Necpaly nad Nitrou. Vo vyzdobenej sále medzi balónmi teda visela aj otázka, kto bude tým richtárom, ktorý bude musieť zvládnuť spolu s ostatným organizátormi túto neľahkú úlohu.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľady

Po úvodnom príhovore Peťa Petráša - kapelníka Necpalanky vystúpili manželia Gabriela a Juraj Mikulášovci s netradičným spracovaním ľudových peisní.

Odchádzajúca richtárka Majka Mokrá prečítala výročnú správu za rok 2014, dozvedeli sme sa, čo všetko sa udialo, urobilo a koľko zábavy a veselostí sme v Necpaloch za minulý rok zažili. Potom už svoje strunky rozozvučala Poluvská muzika a zábava začala.

Po prvom hudobno-tanečnom kole prišla hneď na rad voľba richtára na rok 2015. Po niekoľkých "krátkych reklamách" zaznelo meno RASŤO PETRÁŠ! Nasledovalo blahoželanie, šerpovanie, odovzdávanie insignií, pribíjanie klinca deravým kladivom do polena slávy a spoločné fotografovanie.

Blahoželáme novozvolenému richtárovi a prajeme veľa síl do roku 660. výročia prvej písomnej zmienky o Necpaloch. Zábava pokračovala striedavo s Necpalankou a Poluvskou muzikou.

Neopísateľná zábava bola krátko prerušená len tradičnou výhrou v tombole - pečenýmprasiatkom, na ktorom si opäť pochutili všetci prítomní. Nechýbala ani súťaž v dolete papierových lietadiel, ktorá z roka na rok zaznamenáva rôzne technické vylepšenia. Trafiť fľašu sa aj napriek tomu podarí len máloktorému a o to väčšiu radosť má víťaz.

DOVIDENIA O ROK, PRIATELIA!

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist