10. Ples Necpalanov – 2012

Jubilejný 10. ročník Plesu Necpalanov sa konal 7. januára 2012 v našom kultúrnom dome a bol tradične prvým plesom sezóny v našom meste. V sále sa stretli nielen známe tváre, ktoré si nenechajú túto skvelú zábavu ujsť ani jeden rok, ale našli sa aj noví, ktorí určite neobanovali, že sa tejto významnej udalosti v živote Necpál zúčastnili.

Kliknutím na fotografie zväčšíte ich náhľady


O 19.00 hod. zazneli slávnostné fanfáry, ktoré ohlásili začiatok plesu. Úvodné slovo patrilo tradične Peťovi Petrášovi,
ktorý nás srdečne privítal a v krátkosti oboznámil s programom večera.

Po vlaňajšom úspechu na parket kultúrneho domu opäť prišli bratia Filip a Dávid Petrášovci so svojim hudobným a dramatickým číslom. Ako sme sa neskôr presvedčili, sú aj naďalej hosťujúcimi členmi Necpalanky, ktorá s nimi evidentne ožila :-)

Žiadna akcia Necpalanky za účasti jej FanKlubu sa nezaobíde bez neodmysliteľného zápisu v kronike,
aj napriek sťaženým svetelným podmienkam.

Po niekoľkých tanečných kolách nastal čas, aby odstupujúca richtárka predniesla správu o stave dediny za uplynulý rok.
Ľudka Bátorová sa toho zhostila veľmi dobre, podala vyčerpávajúcu správu, z ktorej sme sa dozvedeli,
čo všetko sa v roku 2011 u nás udialo.

Najviac očakávaná chvíľa večera – voľba nového richtára na rok 2012 bola prerušená len krátkou reklamou a všetci už netrpezlivo čakali, koho meno z úst kapelníka a otca myšlienky richtárskych plesov zaznie.

Keď zaznelo meno Eva HUMAJOVÁ, sálou sa rozľahol potlesk a radostné výkriky a za týchto zvukov sa prekvapená Evka blížila k Ľudke Bátorovej, ktorá v rukách držala pripravenú šerpu necpalského richtára na rok 2012, valašku a obecný mešec – všetko pripravené na odovzdanie nasledovníčke.

Nechýbal ani tradičný rituál – richtársky sľub v pravej „necpalčine“, prebratie insignií dediny a zatlčenie klinca deravým kladivom do polena slávy. Usmiata sestrička z bojnickej pôrodnice všetko hravo zvládla a my sme v tej chvíli boli presvedčení, že richárske žezlo je v tých pravých rukách.

Hneď ako Evka prijala všetky gratulácie a pripravovala sa na vyberanie daní do obecného mešca, pred sálou sa už konali cvičné lety k tradičnej súťaži v dolete papierových lietadiel k fľaši šumivého.

Pri každom stole sa prejavovali konštruktéri lietadiel čo najlepším know-how, aby práve to ich letelo presne tam,
kam to bolo potrebné.

Po tanečnom kole, počas ktorého ešte konštruktéri vylepšovali svoje stroje, nastalo rolovanie po dráhach a vzlety.
Každý pilot mal svoju vlastnú stratégiu, ale mnohé stroje pripomínali skôr bumerangy.

Parket bol po chvíli pokrytý lietadlami všetkých možných veľkostí a tvarov, ale len máloktoré doletelo práve k fľaši, ktorá mala byť ich cieľom. Pri rozhodovaní, ktorý stroj je najbližšie musela rozhodnúť richtárka, ktorá veľmi objektívne odmerala vzdialenosti dvoch najbližších lietadiel a právoplatne rozhodla o víťazovi.

Potom sa už venovala ďalšej povinnosti vyplývajúcej z funkcie – vyberaniu do obecného mešca. V tejto chvíli patrí úprimné poďakovanie všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek čiastkou, pretože práve tento obnos je využitý každoročne na zaplatenie prístupu a prevádzku necpalskej webovej stránky. Práve vďaka vašim príspevkom môžete sledovať udalosti v Necpaloch na tomto mieste. ĎAKUJEME!

Richtárske sólo a veselá zábava do včasných ranných hodín zavŕšila 10. ročník Plesu Necpalanov a ráno sme sa rozchádzali príjemne unavení s prísľubom, že o rok sa tu stretneme zas a veľmi radi. Evka, prajeme Ti veľa úspechov a samé radostné udalosti na tomto kúsku Prievidze!

Eva HUMAJOVÁ je teda desiatym menom na polene slávy.
BLAHOŽELÁME!

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist