Archív Vladimíra Šimka

Pán Vladimír Šimko sa nám ozval z Bratislavy, kde v súčasnosti žije. Dúfam, že sa na mňa nenahnevá, keď budem citovať niekoľko viet z jeho e-mailu, ale po ich prečítaní si mnohí iste pripomenú, o koho sa jedná.
Okrem popisu osôb na mnohých fotografiách, ktoré ma veľmi potešili, z jeho správy vyberám:

Dobrý deň,
s veľkým záujmom som si pozrel stránku Necpál a na niektorých fotografiách som spoznal niekoľko osôb, mojich príbuzných. O stránke som sa dozvedel od jedného môjho mladšieho spolupracovníka Erika Šovčíka. Bol som na stránke už pred niekoľkými mesiacmi a teraz som bol doslova vo vytržení, keď som objavil množstvo nových fotografií.
Po rodičoch som „necpalanec“, ale vyrastal som v Prievidzi – býval som na Moyzesovej ulici pri kláštore nad bývalou Drogériou – dnes je tam oproti nákupné stredisko Vtáčnik a ulica sa už tuším volá inak. Môj otecko Tomáš vyrástol v dome pri cintoríne, dodnes žije jeho sestra Angela – robila celý život dámsku kaderníčku. Žiaľ, otecko zomrel veľmi mladý, 35-ročný, pochovaný je na necpalskom cintoríne v hornej časti. Z jeho strany mám rodinu napr. Zbitákovcov, Bačovcov. Mamička, Magdaléna rod. Petrášová – Lastovice (miestni ju volali len Lenka, mala na jeseň 85 rokov. Žije v Martine a vzhľadom na vek je, myslím, chvalabohu, vo veľmi dobrom fyzickom aj psychickom stave. Z jej strany sú mi rodina Vážanovci, Šmidovci, Mečiarovci.
So mnou chodili do školy z Necpál napr. Miro Petráš, Jojo Petráš, Jožo Mokrý – Dubničane, Rozka Petrášová, Marienka Gregorová, Gabika Gregorová, Janka Koryčanská, Jojo Zbiták, Vilo Petráš – brat futbalistu Laca, Jojo Čech, Vierka Petrášová – jej ocko bol učiteľ a jeden čas zástupca na Vystrkove (dnes ZŠ Mariánska). Z Necpál ma učila p. Petrášová, na gymnáziu Bibka Gromová – Petrášová, Viťka Šmidová – bola vydatá za Slava Šmidu – Mazúre ap.

Prajem Vám veľa úspechov pri ďalšom dopĺňaní údajov a už sa teším na nové veci.

S úprimným pozdravom
V. ŠimkoĎakujem p. Šimkovi za milý a obsažný e-mail a tu sú fotografie, ktoré nám poslal.1: Vladimír Šimko so svojim otcom Tomášom, ktorý zomrel v r. 1959

Foto 1: Vladimír Šimko so svojim otcom Tomášom, ktorý zomrel v r. 1959

2: Vladimír Šimko so svojimi rodičmi Tomášom a Lenkou v kúpeľoch na Sliači

Foto 2: Vladimír Šimko so svojimi rodičmi Tomášom a Lenkou v kúpeľoch na Sliači

3: Koniec školského r. 1963

Foto 3: Koniec školského r. 1963, ZDŠ Fučíkova, tr. učiteľka Paulína Cachovanová. V triede boli z Necpál nasledovní žiaci: v zadnom rade tretí sprava stojaci Stano Bátora, piaty stojaci sprava Jojo Petráš (Lukačke) syn sesternice mojej maminy, vedľa neho ten čierovlasý vysoký som ja. V dolnom rade piata sprava je Mária Gregorová, šiesta sprava Marta Baniarová a siedma sprava je Viera Chudá.

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist