Archív Ivana Chovanca

Ivan Chovanec nie je síce rodákom z Necpál, ale v 70-tych rokoch s mnohými chodil do školy na vtedajšiu Fučíkovu ulicu a mal tu mnoho kamarátov. V súčasnosti nežije na Slovensku, ale stránka Necpál ho veľmi zaujala a ostal našim verným návštevníkom. Dúfa, že sa v spomienkach vráti medzi známych a priateľov, s ktorými sa v tom čase stretával. Jeho život mal veľmi kruté podoby a ja som veľmi rada, že môžem odcitovať z mailu, ktorý mi napísal:

Mama zomrela v roku 1978, mala veľmi choré srdce. Dva dni po pohrebe som utiekol do Rakúska, mal som vtedy 14 rokov! V pätnástich som vstúpil do cudzineckej légie, kde som bol 12 rokov. Po ťažkom zranení v roku 1988 pri bojovej akcii v Iráku som bol dva roky ochrnutý, mal som niekoľko smrteľných rán a trojnásobnú zlomeninu chrbtice. Iba vďaka výborným lekárom vo Francúzku a psychickej vyrovnanosti som sa z toho dostal. V roku 1990 som sa vrátil do republiky. Až do roku 2006 som pracoval na Ministerstve vnútra ČR ako telesná stráž prezidenta Havla a Klausa.
V súčasnosti žijem na Morave, presnejšie v Slezku, v malebnej dedinke Karlovice uprostred hôr, ktorým kraľuje najvyšší kopec Praděd. Žijem tu tri roky aj s priateľkou, ktorú som spoznal pomocou internetu. Predtým som žil v Prahe, ale pracovné vypätie nechalo na mne stopy. Byť bodyguard prezidentovi je obrovská záťaž, žiadny súkromný život. Prežil som štyri infarkty a to znamenalo stop. Dnes som na tom už dobre, pracujem v malej firme na výrobu slnečných kolektorov ako zvárač. Mám skvelú priateľku, ktorú veľmi milujem.
Stránku o Necpaloch som našiel na Prievidzkej stránke, to vieš, dívam sa tam často a vieš si predstaviť ten pocit, keď som uvidel fotky ľudí a miesta, ktoré tak dôverne poznám. Do krčmy sme chodili na kofolu, tam bola najlepšia.
Všetkých Vás tam srdečne pozdravujeme a prajeme hodne, hodne zdravia.
Váš znova nájdený Ivan a Jarka.1: Ivanova prastará mama v prievidzskom kroji - kto si ho ešte pamätá?

Foto 1: Ivanova prastará mama v prievidzskom kroji – kto si ho ešte pamätá?

2: Hanblivý Ivan a Zuzka Chylová - 1967

Foto 2: Hanblivý Ivan a Zuzka Chylová – 1967

3: Koniec školského r. 1970

Foto 3: Ivanov komentár k fotke: Naša trieda 1.A s pani alebo súdružkou učiteľkou Mokrou. Pamätám si už len zopár mien. Tak úplne hore prvá zľava Katka Cintová, tá mi ukradla trojfarebné pero, ďalej Janka Beńová, Janka Kmeťová, Alenka Gatialová, ľubka Hianiková, tých chlapcov už neviem. V strednom rade zľava Dušan Chvojka, potom až Milan Chudý, vtedy môj najlepší kamarát. A vedľa učiteľky Zuzka Chylová, moja „frajerka“ a Livia Hrebeňová. To je asi tak všetko :-)

4: Ivan so svojou súčasnou partnerkou Jarkou

Foto 4: Ivan so svojou súčasnou partnerkou Jarkou

5: Ivan s Jarkou a ich miláčikmi

Foto 5: Ivan s Jarkou a ich miláčikmi

© 2015 NECPALY | design by K STUDIO | stránka spustená 1. augusta 2008 | mapa stránok | Facebook Necpaly

TOPlist